Wystrój salonu

  • 0_0_productGfx_46930

Kupując mieszkanie lub budując dom, pragniemy znaleźć swoje miejsce na ziemi. Miejsce, gdzie będziemy się czuć bezpiecznie, gdzie wnętrze będzie odzwierciedleniem nas samych. Wystrój salonu jest jedna z najistotniejszych spraw w tej kwestii, ponieważ to tam zapraszamy gości, spędzamy czas z rodziną, bądź odpoczywamy po pracy. To jedno z najczęściej używanych pomieszczeń, które możemy urządzić na wiele sposobów.

Styl klasyczny

Styl klasyczny, czyli ten najczęściej spotykany. Charakteryzują go piękne drewniane meble, lekko stylizowane, z eleganckimi wykończeniami. Wygodne kanapy i gustowne świeczniki. Stylowe lampy i meble z litego drewna. Kolory stonowane: beże, brązy i kremowe odcienie. Taki wystój salonu, przywodzi na myśl elegancje i harmonie.

Styl kolonialny

Coś dla podróżników, czyli styl kolonialny. Jeśli masz dużo pamiątek z podróży po odległych krajach np. Afryki, idealnie szpasują się one w ten styl. Jest to połączenie naturalnych kolorów: beżów, bieli, brązów i zieleni ze wzorami zwierzęcymi np. panterką. Ważną rolę pełnia również rośliny, najlepiej egzotyczne z dużymi liśćmi. Najważniejsze jednak jest drewno: ciemne, egzotyczne, z którego zrobione są meble.

Styl romantyczny

Wystrój salonu może być również wizytówka każdego romantyka. Styl romantyczny, charakteryzują pastelowe barwy, zwiewne materiały, dużo różnorodnych poduszek na kanapach, kwiatowe motywy. To wszystko stwarza ciepłą, przytulną atmosferę. Styl ten bardzo lubi mieszanie nowego ze starym i spojrzenie na dekoracje tzw. kobiecym okiem.

Styl rustykalny

Styl rustykalny to wielki trend ostatnimi czasy. Charakteryzuje go swojskość, jasne barwy i motywy drewniane. Meble są stylizowane na stare, w ludowych prostych formach, takie, jakie oglądać mogliśmy w domach naszych babć. Istnieje po to by, nawet w centrum miasta można było poczuć się jak na wsi.

Styl nowoczesny

Na koniec styl nowoczesny. Wystrój salonu w tym stylu charakteryzuje się przede wszystkim prostota i minimalizmem. Nie ma niepotrzebnych bibelotów, wszystko jest funkcjonalne. Nowoczesny styl to przede wszystkim światło i geometria. Jasne kolory, różne, ciekawe kształty oraz dużo światła dziennego sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardzo przestronne.
To tylko kilka przykładowych stylów, jakimi obecnie charakteryzuje się branża aranżacji wnętrz. Najważniejsze jest, by dobrać wystrój salonu do własnych upodobań, a dzięki tym stylom możemy oddać swoje wnętrze w najdokładniejszy sposób.